26
مه

کابینت آشپزخانه وکیوم چیست؟

کابینت آشپزخانه وکیوم

 

کابینت آشپزخانه وکیوم
کابینت آشپزخانه وکیوم

 

با سلام خدمت کاربران عزیز سایت گروه تخصصی دکوراسیون داخلی آنوبیس در این مقاله میخواهیم شما را با کابینت آشپزخانه وکیوم آشنا بکنیم و مزایا و معایب کابینت های مدل وکیوم را برای شما بازگو بکنیم. همچنین در مورد طراحی کابینت های مدل وکیوم با شما عزیزان صحبت میکنیم. امیدواریم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

کابینت وکیوم چیست؟

در کل سه نسل کابینت آشپزخانه داریم که کابینت های مدل وکیوم جز نسل سوم کابینت های می باشند. کابینت های نسل اول شامل کابینت های چوبی می باشد که این کابینت های به دلیل داشتن طرح شلوغ باب میل خیلی از افراد نمی باشد.

کابینت آشپزخانه وکیوم

به همین دلیل کابینت های چوبی جای خود را در اختیار کابینت های نسل دوم که همان کابینت های فلزی هستند قرارداده است این کابینت ها دارای عمر بیشتر و هزینه پایینی هستند ولی این کابینت ها هم دارای معایبی مثل سادگی این کابینت ها و … می باشد.

به خاطر معایب این کابینت هایی که در بالا به آن ها اشاره شد کابینت های نسل سوم که از ام دی اف هستند ایجاد شد. این کابینت ها با اینکه دارای قیمت بسیار مناسبی هستند ولی به دلیل ضعیف بودن آن ها در برابر رطوبت و … سازندگان کابینت ها به فکر استفاده از روکش pvc و کنده کاری بر روی کابینت های MDF افتادند و کابینت های آشپزخانه وکیوم ایجاد شدند.

کابینت مدل وکیوم

این کابینت ها دارای طراحی بسیار زیبایی هستند و دربرابر رطوبت هم بسیار مقاوم هستند.و هر طرح دلخواهی که مشتری داشته باشد روی این کابینت ها قابل اجرا می باشد. در اصل به تمامی کابینت هایی که دارای روکش وکیوم هستند کابینت های مدل وکیوم گفته می شود. در کل روکش وکیوم یک نوع تکنولوژی فشرده کردن ذرات می باشد.

مزایای کابینت های آشپزخانه وکیوم:

زیبایی :

کابینت های مدل وکیوم بسیار شیک بوده و بسیار پرطرفدار هستند و چون هنر زیادی در آن به کار رفته است دارای زیبایی بسیاری هستند و باعث مجذوب شدن هر فردی می شود

مقاوم بودن :

همان طور که گفته شد کابینت های دیگر در برابر رطوبت زیاد مقاوم نیستند ولی کابینت وکیوم به دلیل استفاده از روکش pvc در برابر رطوبت بسیار مقاوم هستند. و شما مشکلی در مورد نظافت این کابینت ها نخواهید داشت.

تنوع رنگ و مدل زیاد :

این نوع کابینت ها دارای رنگ بندی و طرح های مختلفی هستند و از نظر تنوع محدود نیستند. همچنین روی این کابینت ها از طرح های سنتی و زیبا استفاده می شود که باعث زیبایی بیشتر این کابینت ها می شود.

وزن پایین :

چون در کابینت های وکیوم از سازه های چوب استفاده می شود بنابرین این کابینت ها مثل کابینت های فلزی سنگین نیستند و دارای وزن بسیار مناسبی هستند.

 

هزینه نگهداری پایین :

چون این کابینت ها دارای طول عمر زیاد و مقاوم هستند بنابرین این کابینت های به ندرت خراب می شوند بنابرین هزینه نگهداری آن ها خیلی پایین است. و به دلیل شرایط این ویژگی بسیار حائز اهمیت است.

 

معایب کابینت آشپزخانه وکیوم

حساس بودن به گرما :

روکش و لایه استفاده شده در این کابینت ها در برابر گرما و آفتاب حساس هستند و به مرور دچار تغییر رنگ می شوند. همچنین باعث می شود چسبندگی روکش روی کابینت به مرور در اثر گرما از بین برود.

حساس بودن به اجسام نوک تیز :

یکی دیگز از معایب این کابینت های این است که روکش آن ها در برابر اجسام نوک تیز آسیب پذیر هستند. بنابرین باید در برابر اجسام نوک تیز مراقب باشیم چرا که ممکن هزینه تعمیر هنگفتی را برای شما عزیزان ایجاد بکند.

تعمیر :

زمانی که کابینت شما نیاز به تعمیر داشت باید از همان رنگ و طرح کابینت در بازار پیدا کنید تا بتوانید قسمت های خراب کابینت را تعمیر کنید که این کار به دلیل تنوع رنگ و طرح کمی سخت است.

نظافت زیاد :

چون روی کابینت های وکیوم از طرح ها استفاده می شود بنابرین این کابینت ها نسبت به کابینت های دیگر نیاز به نظافت بیشتری دارند.

 

کابینت آشپزخانه وکیوم سفید

این مدل و رنگ یکی از پرطرفدارترین نوع کابینت وکیوم می باشد که بیشتر خانواده های ایرانی از آن استفاده می کنند. با این که رنگ های مختلفی در این کابینت وجود دارد ولی ترکیب رنگ سفید به همراه رنگ های خنثی می تواند باعث زیبایی آشپزخانه هایتان باشد.

کابینت آشپزخانه وکیوم
کابینت آشپزخانه وکیوم

 

دوستان عزیز امیدوارم تا حدودی با کابینت های آشپزخانه مدل وکیوم آشنا شده باشید. و این مقاله به شما کرده باشد تا بهترین طرح و مدل کابینت های وکیوم را انتخاب کنید. همچینین در این مطلب به مزایا و معایب این کابینت های وکیوم اشاره شده و تمامی مطالبی که بتواند در انتخاب این کابینت به شما کمک کند اشاره شد.

 

برای دریافت قیمت این کابینت های می توانید با ما در تماس باشید