13
ژوئن

وسایل آشپزخانه را چگونه بچینیم؟

چیدمان وسایل آشپزخانه

 

با سلام و درود خدمت دوستان عزیز وبسایت آنوبیس امروز در این مقاله میخواهیم در مورد چیدمان وسایل آشپزخانه با شما عزیزان صحبت بکنیم و کلا برای شما در مورد اینکه چگونه وسایل آشپزخانه را خوب بچینیم توضیح می دهیم امیدوارم تا آخر مقاله با ما همراه باشید.

 

چیدمان وسایل آشپزخانه
چیدمان وسایل آشپزخانه

آشپزخانه قلب خانه می باشد و همه ما زمان زیادی را در آنجا سپری می کنیم. پس برای اینکه از بودن در این مکان لذت ببریم باید چیدمان وسایل آشپزخانه به بهترین شکل ممکن باشد. که ما در این مورد شما عزیزان را راهنمایی خواهیم کرد.

چیدمان آشپزخانه ساده

منظور از چیدمان آشپزخانه به صورت ساده این است که آشپزخانه را با وسایل ها به ساده ترین شکل طراحی و چیدمان بکنیم. که این کار باعث ایجاد نظم و زیبایی می شود. برای شما دوستان چند مدل از این نوع چیدمان ها را آماده کردیم که در پایین می توانید آن ها را مشاهده بکنید.

 

آشپزخانه به شکل ساده و شیک با رنگبندی سفید

در تصویر زیر یک آشپزخانه با رنگ سفید را مشاهده می کنید که نمونه یک چیدمان ساده و شیک است. همانطور که مشاهده می کنید زیبایی در شلوغی نیست و با ساده ترین وسایل هم میتوان دکوراسیون آشپزخانه را زیبا کرد.

چیدمان وسایل آشپزخانه
چیدمان وسایل آشپزخانه

 

همرنگ کردن وسایل بزرگ با کابینت

شما عزیزان می توانید مثل تصویر زیر از چیدمان ساده و خلوت استفاده بکنید و در کنار آن رنگ وسایلی مثل گاز و یخچال و … را با کابینت هایتان ست بکنید. همانطور که مشاهده می کنید این رنگ بندی و سادگی بسیار شیک به نظر می رسد و باعث بالا رفتن روحیه شما در آشپزخانه می شود.

همرنگ کردن وسایل آشپزخانه با کابینت ها
همرنگ کردن وسایل آشپزخانه با کابینت ها

 

بعضی مواقع با داشتن فضای زیاد و چیدمان وسایل آشپزخانه باز هم آشپزخانه هایتان نامنظم به نظر می رسد. که پیشنهاد ما استفاده از جعبه ها در کشو ها و کابینت ها می باشد.

 

چیدمان آشپزخانه سنتی

در بعضی از آشپزخانه ها کابینت های ما سنتی می باشد بنابرین وسایل آشپزخانه را هم باید طوری چیدمان بکنیم که کل محیط آشپزخانه را به فضای سنتی تبدیل بکنیم و دکوراسیون کل آشپزخانه را با هم ست بکنیم.

چیدمان سنتی آشپزخانه
چیدمان سنتی آشپزخانه

 

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید استفاده از کابینت های سنتی و استفاده از گلیم سنتی این محیط را به آشپزخانه سنتی و زیبا تبدیل کرده است. همچنین شما می توانید از ظروف مسی و قدیمی استفاده بکنید تا آشپزخانه هایتان بیشتر جلوه سنتی به خود بگیرد.

 

چیدمان آشپزخانه با کابینت کم

در بعضی مواقع ممکن است در آشپزخانه شما تعداد کمی کابینت وجود داشته باشد و در عوض وسایل شما بسیار زیاد باشد که در این مواقع باید به چیدمان وسایل نگاه ویژه ای کرد. در زیر ما برای شما عزیزان چند تا راه حل پیشنهاد می دهیم.

استفاده از ظرف های شیشه ای

ریختن مواد خوراکی داخل ظرف های شیشه ای شیک و زیبا می تواند راه حل مناسب و خوبی برای نگهداری مواد و چیدمان وسایل در آشپزخانه ها با کابینت کم باشد. که شما عزیزان می توانید از این روش استفاده بکنید.

ظروف شیشه ای
ظروف شیشه ای

 

قفسه های چوبی

اگر تعداد کابینت های شما کم می باشد می توانید قفسه های چوبی اضافه و نصب بکنید و لوازم اضافی را در این قفسه ها قرار بدهید. این قفسه ها در فضای بلامانع در فضای شما نصب می شود و می تواند بسیار پر کاربرد باشد.

قفسه های چوبی
قفسه های چوبی

 

چیدمان لوازم برقی در آشپزخانه

اگز شما از آن دسته افرادی هستید که به آشپزخانه شلوغ علاقه دارید می توانید لوازم برقی را روی کابینت های خود بچینید  همچنین می توانید با این کار فضای های خالی روی کابنت ها را بپوشانید. حتی در بعضی مواقع بسیاری از افراد لوازم برقی را روی وسایلی مانند یخچال و … می گذارند که می تواند در آشپزخانه های کوچک به کار شما بیاید.

چیدمان لوازم برقی در آشپزخانه
چیدمان لوازم برقی در آشپزخانه

 

چیدمان وسایل روی اپن یا جزیره

جزیره همان بخش اپن است که در بسیاری از خانه از این اپن برای چیدمان وسایل نیز استفاده می کنند شما هم می توانید از این روش استفاده بکنید و بعضی از لوازم مثل ظرف میوه خوری و … را روی آن قرار بدهید.

چیدمان وسایل روی کابینت جزیره
چیدمان وسایل روی کابینت جزیره

 

دوستان عزیز در این مقاله تا  حدودی در مورد چیدمان لوازم آشپزخانه توضیح دادیم و شما می توانید با این روش ها باعث زیبا تر شدن آشپزخانه هایتان بشوید. امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشد. در صورت راهنمایی با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما عزیزان را راهنمایی بکنیم.

تماس با ما