23
مه

رنگ مناسب برای کابینت آشپزخانه

 

انتخاب رنگ مناسب برای کابینت آشپزخانه

انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه
انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه

با سلام خدمت کاربران عزیز سایت گروه تخصصی دکوراسیون داخلی آنوبیس، در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه انتخاب رنگ مناسب برای کابینت آشپزخانه آشنا کنیم چرا که رنگ کابینت آشپزخانه یکی از مهم ترین بخش ها طراحی است چون کابینت آشپزخانه باعث زیبایی محیط خانه و آشپزخانه می شود و این انتخاب بسیار حائز اهمیت است.

چه رنگ هایی برای محیط آشپزخانه شما عزیزان مناسب است؟

انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه به صورت اختصاصی توسط مشتریان انجام میشود. بنابرین مشتریان باید متراژ آشپزخانه، میزان نور محیط آشپزخانه و مسائل دیگر توجه کامل بکنند. چون محیط آشپزخانه محیطی است که رفت آمد شما زیاد خواهد بود پس سلیقه و نیاز شما در انتخاب رنگ کابینت ها بسیار مهم است

به گفته روانشناسان اگر شما در انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه از رنگ های سبز و آبی پررنگ استفاده بکنید در کاهش اشتها بسیار موثر خواهد بود و برعکس اگر از رنگ های نارجی و زرد استفاده بکنید باعث تحریک اشتها شما خواهد شد و شما میل زیادی به خوردن غذا خواهید داشت.

رنگ کابینت آشپزخانه
رنگ کابینت آشپزخانه

اگر رنگ کابینت ها را براساس مد و رنگ های سال در نظر بگیریم ممکن است که درآینده نزدیک متوجه اشتباه خود بشویم و مجبور باشیم کابینت های خود را عوض بکنیم. پس نتیجه میگیریم که انتخاب رنگ کابینت بسیار مهم است و نباید براساس یک ایده کلی و عجولانه رنگی را انتخاب بکنیم.

رنگ های کابینت آشپزخانه

رنگ های خنثی:

رنگ های خنثی از هوشمندانه ترین رنگ ها برای محیط ها هستند و این رنگ ها با رنگ های سرد و گرم ترکیب میشوند و مشکلی از این بابت ایجاد نمیکنند. رنگ های خنثی بسیار آرامبخش هستند و باعث ایجاد آرامی در ذهن شما می شود. رنگ های خنثی کم رنگ افراد را دلزده و خسته نمیکند و باعث می شود با دیدن زیبایی این رنگ ها شما به آرامش دست یابید.

انتخاب رنگ مناسب برای کابینت آشپزخانه
انتخاب رنگ مناسب برای کابینت آشپزخانه

رنگ های گرم

رنگ های گرم بسیار انرژی بخش هستند. رنگ هایی مثل نارنجی و قرمز که گرم هستند به شما بسیار انرژی می دهند و باعث می شود محیط بسیار پر انرژی باشد.

ولی  استفاده بیش از حد از این رنگ ها باعث دلزدگی شما می شود.

پس در انتخاب این رنگ ها حساسیت به خرج بدهید تا باعث دل زدگی شما نشود.

رنگ کابینت آشپزخانه
رنگ کابینت آشپزخانه

رنگ های سرد

رنگ های سرد بیشتر در دکوراسیون خانه ها استفاده می شود. با اینکه این رنگ ها بیشتر در محیط خانه استفاده می شود و بسیار حس زیبا و آرامش دارد و باعث کاهش اشتها شما می شود

ولی اگر افراط گونه از این رنگ ها استفاده بکنیم باعث افسردگی شما می شود.

پس بهتر است این رنگ ها را با رنگ های گرم و خنثی ترکیب بکنیم.

 

رنگ های تیره و روشن چه تاثیری در آشپزخانه دارد؟

استفاده از رنگ روشن در محیط آشپزخانه مناسب تر است. چون محیط آشپزخانه محیطی است که خانم ها بیشترین زمان را در آنجا برای شستشو و آشپزی و … طی میکنند و محیط آنجا باید روشن و پرنور باشد.

پس اگر متراژ آشپزخانه شما کوچک می باشد ما انتخاب این رنگ را به شما پیشنهاد میکنیم.

انتخاب رنگ مناسب برای کابینت
انتخاب رنگ مناسب برای کابینت

استفاده از کابینت های تیره مثل قهوه ای و مشکی بیشتر در آشپزخانه هایی خوب است که متراژ آن ها بالا باشد. چون این رنگ کابینت باعث پایین دیده شدن متراژ می شود. اگر شما به همراه این رنگ کابینت از نورپردازی های زیبا استفاده بکنید باعث می شود نور در تمام محیط آشپزخانه باشد و باعث زیبایی بشود و از کدر بودن محیط جلوگیری شود.

نتیجه گیری:

در انتهای مقاله به این نتیجه رسیدیم که انتخاب مناسب رنگ کابینت آشپزخانه بسیار حائز اهمیت است چون رنگ کابینت آشپزخانه اگر درست انتخاب نشود در مدت کوتاه باعث دل زدگی شما عزیزان خواهد شد.

پس کابینت آشپزخانه بسیار باید با دقت انتخاب شود تا از محیط آشپزخانه بتوانیم لذت کافی را ببریم.

امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

 

برای مشاده انواع کابینت و لیست قیمت با ما در تماس باشید