کابینت جزیره چیست؟
20
ژوئن

کابینت جزیره چیست؟

کابینت جزیره چیست؟

کابینت جزیره چیست؟
کابینت جزیره چیست؟

با سلام و درود خدمت کاربران عزیز و محترم سایت آنوبیس امروز می خواهیم در مورد اینکه کابینت جزیره چیست؟ با شما حرف بزنیم و کاربرد کابینت جزیره در آشپزخانه و ویژگی های کابینت جزیره را برای شما بیان کنیم. امیدوارم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید و از خواندن این مقاله لذت ببرید.

در اصل تمامی افراد از دیدن کابینت جزیره در آشپزخانه لذت می برند. همچنین این کابینت ها علاوه بر اینکه بر زیبایی آشپزخانه کمک می کند کابردهای فراوانی دارد که ما در این مقاله به توضیح درباره این کابینت می پردازیم.

کابینت جزیره چیست؟
کابینت جزیره چیست؟

کابینت جزیره در آشپزخانه

یکی از مدرن ترین نوع کابینت ها استفاده از این کابینت جزیره می باشد. و این کابینت در دکوراسیون امروزی خیلی به چشم میخورد. کابینت جزیره که از آن به عنوان کابینت اپن نیز نام برده می شود امروزه خیلی پرطرفدار می باشد. این کابینت در وسط آشپزخانه قرار می گیرد و با اینکه فضایی را اشکال می کند ولی به خاطر زیبایی و کاربردش پیشنهاد می کنیم شما هم از این کابینت های استفاده بکنید.

شما می توانید روی این کابینت از گاز های رومیزی یا ظرفشویی استفاده بکنید که اینکار علاوه بر زیبایی، کارایی بسیار بالایی دارد. و شما می توانید روی آن به آشپزی و شستن ظرف و کارهای دیگر بپردازید.

کارایی کابینت جزیره
کارایی کابینت جزیره

محبوبیت کابینت جزیره

همانطور که گفتیم این کابینت دارای محبوبیت بسیار بالایی است. الان میخواهیم دلیل این محبوبیت را برای شما بگوییم:

زیبایی

اولین دلیل برای محبوبیت این کابینت ها زیبایی می باشد همانطور که در عکس ها مشاهده بکنید استفاده از این کابینت به زیبایی دکوراسیون خانه و آشپزخانه هایتان اضافه می کند و این زیبایی به شما آرامش زیادی را هدیه می کند.

زیبایی کابینت جزیره
زیبایی کابینت جزیره

کارایی

دلیل دیگر برای محبوبیت کابینت جزیره، کارایی این کابینت ها می باشد. همانطور که گفتیم اولا شما می توانید گاز و ظرفشویی و وسایل دیگر را روی این کابینت نصب بکنید و ثانیا شما می توایند کارهای آشپزی را روی این کابینت انجام بدهید. که این کارها باعث بالارفتن کارایی کابینت جزیره در آشپزخانه ها می شود.

همچنین شما می توانید اطراف این کابینت صندلی بگذارید و از آن به عنوان ناهار خوری استفاده بکنید. حتی وسایل اضافی آشپزخانه مثل وسایل برقی یا گلدان های زیبا را روی این کابینت ها قرار بدهید.

کارایی کابینت جزیره
کارایی کابینت جزیره

آیا کابینت جزیره را می توان در سبک های مختلف آشپزخانه استفاده کرد؟

کابینت های آشپزخانه شما اگر به سبک مدرن یا کلاسیک و هر سبکی طراحی شده باشد شما می توانید از کابینت جزیره استفاده بکنید. و این کابینت با توجه به نوع کابینت های شما طراحی می شود. اما یکی از مهم ترین بخش که باید به آن توجه بکنید فضا و متراژ آشپزخانه می باشد که بتوانید به راحتی از این کابینت استفاده بکنید.

با توجه به اینکه کابینت جزیره در مرکز آشپزخانه نصب می شود و بیشتر به چشم می آید پس باید در طراحی این کابینت دقت ویژه ای انجام داد و طراحی آن را با کابینت های آشپزخانه ست کرد.

استفاده از کابینت جزیره در سبک های مختلف آشپزخانه
استفاده از کابینت جزیره در سبک های مختلف آشپزخانه

کابینت جزیره در آشپزخانه های کوچک

در آشپزخانه هایی که متراژ آن ها کوچک می باشد شما نمیتوانید از کابینت جزیره استفاده بکنید چون این کار باعث می شود فضای آشپزخانه به کل گرفته بشود و کار کردن در این فضا برای شما خیلی مشکل بشود. پس متراژ آشپزخانه هایتان نیز در استفاده از کابینت های جزیره تاثیر گذار است.

اما اگر متراژ خانه شما کوچک است و شما در آشپزخانه از کابینت جزیره استفاده کرده اید و متراژ آشپزخانه شما مناسب است شما می توانید میزهای ناهارخوری و … را حذف بکنید و به جای آن ها از کانتر جزیره استفاده بکنید.

استفاده از کابینت جزیره به عنوان میز ناهارخوری
استفاده از کابینت جزیره به عنوان میز ناهارخوری

طرح های کابینت جزیره

این کابینت ها دارای رنگ بندی و طرح های متنوعی هستند. و شما می توانید با توجه به دکوراسیون خانه و آشپزخانه از مدل مناسب این کابینت ها استفاده بکنید. همچنین کابینت های جزیره می توانند از ام دی اف و سنگ و … طراحی بشوند. که تمامی این ها بسته به سلیقه افراد متفاوت می باشد.

کابینت جزیره متحرک

در خیلی موارد ممکن است زیر این کابینت ها چرخ هایی نصب بشود تا شما به راحتی در زمان هایی که نیاز به نظافت و … دارید این کابینت ها را جا به جا بکنید و این یکی از ویژگی های خوب این کابینت ها می باشد. و در خیلی از موارد افراد خواهان استفاده از کابینت جزیره به صورت متحرک می باشند.

کابینت جزیره متحرک
کابینت جزیره متحرک

اندازه کابینت جزیره

با توجه به متراژ آشپزخانه اندازه کابینت جزیره تعیین می شود اگر فضای آشپزخانه زیاد باشد می توان از کابینت بزرگتری استفاده کرد ولی اگر متراژ آشپزخانه هایتان کوچک باشد شما می توانید کابینت جزیره کوچکی را نصب بکنید. پس در اصل نمی توان اندازه استانداردی برای این کابینت تعیین کرد و این کار کاملا به متراژ آشپزخانه شما بستگی دارد.

نتیجه گیری

ما درباره کابینت جزیره چیست؟ مفصل به شما توضیح دادیم و این کابینت را معرفی کردیم همچنین ویژگی های کابینت جزیره را و کاربرد کابینت های جزیره در آشپزخانه را برای شما عزیزان توضیح دادیم. امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. همچنین اگر در مورد قیمت و نحوه نصب و راهنمایی در مورد این کابینت سوالی داشتید می توانید با کارشناسان آنوبیس تماس حاصل فرمایید تا شما عزیزان را راهنمایی بکنند.

تماس با ما