16
ژوئن

چگونه آشپزخانه را اصولی طراحی بکنیم؟

طراحی اصولی آشپزخانه

 

طراحی اصولی آشپزخانه
طراحی اصولی آشپزخانه

با سلام و درود خدمت کاربران عزیز سایت آنوبیس امروز میخواهیم در مورد طراحی اصولی آشپزخانه با شما عزیزان صحبت بکنیم و به شما یاد می دهیم که چگونه آشپزخانه هایتان را اصولی طراحی بکنید. امیدوارم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید و از خواندن این مطلب لذت کافی را ببرید.

اصول طراحی آشپزخانه

اگر شما عزیزان بخواهید دکوراسیون منزل و آشپزخانه هایتان را عوض کنید باید در مورد بعضی از اصول طراحی و اندازه و متراژ آشپزخانه هایتان آشنا باشید تا بتوانید بهترین و ایده آل ترین آشپزخانه را برای خودتان ایجاد کنید. هدف ما در این مقاله آشنایی شما به اصول طراحی می باشد که اگر شما به این موارد آشنا باشید حتی هنگام طراحی توسط متخصصان می توانید نظرات خود را بیان بکنید.

طراحی اصولی آشپزخانه
طراحی اصولی آشپزخانه

 

اندازه های استاندارد

راهرو ها :

راهرو هایی که افراد در آنجا می ایستند کار می کنند و یا از آنجا عبور می کنند باید طوری طراحی بشود که افراد هنگام کار و عبور از آشپزخانه مشکل و تداخلی نداشته باشند. عرض کابینت جزیره و راهرو ها باید 1/06 باشد. رعایت این اصل در طراحی آشپزخانه خیلی مهم می باشد.

فضای راهرو ها
فضای راهرو ها

ارتفاع کابینت جزیره :

یکی از اصول کابینت جزیره این است که ارتفاع آن با قد شما مناسب طراحی شده باشد. چرا که کار کردن روی این کابینت ها باید برای کابران مناسب و راحت باشد. یکی از روش های اندازه گیری کابینت جزیره اندازه گرفتن آن تا نوک آرنج شما می باشد. در این اندازه اگر طراحی بشود می تواند اندازه مناسبی برای قد شما باشد.

اندازه های استاندارد
اندازه های استاندارد

 

محل آماده کردن غذا

پیشخوان یا اپن آشپزخانه یکی از مهم ترین بخش آشپزخانه است که زمانی غذا آماده می کنیم روی این پیشخوان انجام میدیم پس باید با استاندارد طراحی بشود. همچنین کابینت های کنار سینک ظرفشویی نیز از بخش های مهم هستند که باید در طراحی آشپزخانه و کابینت به این نکات توجه بکنیم تا بعدا به مشکل برنخوریم.

فضای بین کابینت های دیواری با کابینت های پیشخوان

فضای بین کابینت بالایی و پایینی باید با استاندارد طراحی بشود تا در این فضا بتوان کارهای مورد نیاز را روی کابینت پیشخوان انجام داد و کابینت های دیواری مزاحمتی ایجاد نکنند. حتی بتوان وسایلی مثل لوازم برقی و  … را به راحتی روی این کابینت ها قرار داد. که فاصله استاندارد این کابینت ها با هم بین 0/3 الی 0/5 متر می باشد.

فضای بین کابینت ها
فضای بین کابینت ها

 

استاندارد های اصولی طراحی آشپزخانه

کابینت های بالایی:

ارتفاع این کابینت ها باید در اندازه ی استانداردی طراحی بشود که فرد مورد نظر بتواند به راحتی به این کابینت ها دسترسی داشته باشد و ارتفاع این کابینت ها افراد را اذیت نکند. این اندازه بیشتر بین 50 الی 90 سانت طراحی می شود.

کابینت های پایین:

ارتفاع استانداردی که برای این کابینت ها در نظر گرفته می شود بین 70 الی 75 سانت می باشد. که این اندازه یکی از اندازه های اصولی این کابینت ها می باشد.

ارتفاع کانتر ها:

چون بیشتر روی کانتر ها غذا می خوریم پس اندازه استاندارد برای این کانتر ها بین 89 الی 91 سانت می باشد.

عمق های کابینت ها:

عمق کابینت های بالا در اندازه 0/6 متر و کابینت های پایین در اندازه بین 0/3 الی 0/5 طراحی می شوند.

 

اندازه های استاندارد
اندازه های استاندارد

 

نتیجه گیری

امروز در این مقاله تا حدودی در مورد اندازه های استاندارد کابینت در طراحی اصولی آشپزخانه صحبت کردیم که شما عزیزان می توانید با کمک این اندازه متوجه بشوید که چگونه می توانید آشپزخانه را اصولی طراحی بکنید تا دسترسی شما به تمامی بخش های آشپزخانه و استفاده از تمامی کابینت ها راحت و آسان باشد. همچنین این طراحی اصولی آشپزخانه باعث می شود شما با دیدن این طراحی زیبا لذت ببرید.اگر نیاز به راهنمایی داشتید با همکاران ما تماس حاصل فرمایید تا شما عزیزان را راهنمایی بکنند.

تماس با ما