انتخاب کابینت مناسب برای آشپزخانه
28
مه

کابینت مناسب آشپزخانه

انتخاب کابینت مناسب برای آشپزخانه

"<yoastmark

با سلام خدمت کاربران عزیز سایت آنوبیس امروز در این مقاله شما را انواع کابینت آشپزخانه آشنا می کنیم و در مورد کابینت آشپزخانه مناسب برای خانه شما صحبت می کنیم تا شما با انتخاب کابینت مناسب برای آشپزخانه آشنا شوید. و طراحی ها از کابینت آشپزخانه مناسب استفاده بکنید. امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

انواع جنس ها برای کابینت آشپزخانه:

امروزه کابینت ها دارای انواع مدل و رنگ و جنس های مختلفی هستند و دارای انواع مختلفی می باشند. در گذشته کابینت ها از دو مدل چوبی و فلزی تشکیل می شدند اما امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی کابینت های مختلف و متنوعی ایجاد شده اند.

از نظر رنگ بندی هم کابینت ها از رنگ های شاد مثل نارنجی و زرد و … و یا از رنگ های سنگین مثل قهوه ای و مشکی و ..و یا از رنگ های خنثی و سفید و … تشکیل شده اند. از نظر جنس کابینت های آشپزخانه شامل کابینت های چوبی و ام دی اف و هایگلاس و … تشکیل می شوند.

"<yoastmark

انواع مدل کابینت آشپزخانه:

کابینت ام دی اف

یکی از کابینت های امروزه است که کاربرد فراوانی دارد این کابینت از خرده های چوب طبیعی تهیه می شود و برروی آن ها از روکش استفاده می شود. چون از ام دی اف علاوه بر کابینت در قسمت های دیگر خانه مثل میز و سرویس خواب و … استفاده می شود کهه باعث می شود کابینت آشپزخانه شما با دکوراسیون خانه هایتان ست باشد.

کابینت های ام دی اف دارای رنگ های مختلف و دارای مدل های ساده و براق و مات می باشد.همچنین این کابینت ها دارای قیمت بسیار مناسبی هستند.

انتخاب کابینت مناسب برای اشپزخانه
انتخاب کابینت مناسب برای اشپزخانه

کابینت چوبی

این نوع کابینت ها از اول نوع کابینت ها بوده اند و تا به امروز در آشپزخانه استفاده می شود. این نوع کابینت به دلیل تمام چوب بودن کمی گران هستند و نصب و ساخت این کابینت ها بسیار سخت و زمان بر است. با اینکه مقاومت این کابینت ها بالاست ولی نگهداری آن ها به شدت سخت می باشد.

چوب این کابینت ها از درختان مختلف درست می شود و دارای مدل های مختلفی است و با توجه به آن قیمت متفاوتی دارند.

 

کابینت هایگلاس

این کابینت ها یکی از زیباترین کابینت ها در سبک مدرن می باشد. روی این کابینت ها از روکش گلس استفاده می شود که بسیار شفاف و زیبا می شود. و این کابینت ها در آشپزخانه هایی که کم نور است بسیار استفاده می شود.

تمیزکاری این کابینت ها آسان می باشد. کابینت هایگلاس دارای رنگبندی متنوع است و قیمت آن بسیار مقرون به صرفه می باشد. البته به دلیل سطح آن باید در برابر خط و خش مراقب باشیم.

"<yoastmark

کابینت ممبران

این کابینت ها از ام دی اف خام تولید می شود و روی آن ها از روکش pvc استفاده می شود که باعث می شود در بسیار مقاوم باشند. شما می توانید با هزینه بسیار کم طرح کابینت های کلاسیک را در این مدل سفارش بدهید.

تمیزکاری این کابینت های نیز آسان می باشد. این کابینت ها نیز دارای انواع مختلف می باشند و باعث می شوند که آشپزخانه شما شلوغ به نظر نرسد.

کابینت مناسب آشپزخانه

 

کابینت فلزی

این کابینت های نیز یکی از قدیمی ترین مدل کابینت ها می باشد. اما امروزه این کابینت ها به دلیل به وجود آمدن کابینت های جدید کم تر در آشپزخانه ها استفاده می شود.

این کابینت ها قیمت پایینی دارند ولی بسیار آسیب پذیر هستند و حتی در مروز زمان رنگ ها از بین می رود که دوباره باید رنگ بشوند. و در برابر رطوبت نیز مقاوم نیستند.

انتخاب کابینت آشپزخانه
انتخاب کابینت آشپزخانه

کابینت پی وی سی

این کابینت ها از جنس pvc می باشند بنابرین دربرابر رطوبت اینا بسیار مقاوم هستند. و شما میتوانید به راحتی این کابینت ها را تمیز و بشویید. وزن این کابینت ها نیز بسیار کم است.

ابتدا این کابینت ها در رنگ سفید بودند ولی بعدها در رنگ های مختلف تولید شدند. قیمت این کابینت ها نیز بالا است و باید در آشپزخانه هایی استفاده شوند که رطوبت در آن محل زیاد باشد.

کابینت آشپزخانه
کابینت آشپزخانه

در این مقاله شما عزیزان را تا حدودی با کابینت های آشپزخانه آشنا کردیم و خواندن این مقاله شما را در انتخاب کابینت مناسب برای آشپزخانه کمک میکند. و شما می توانید کابینت مناسب برای آشپزخانه هایتان را انتخاب کنید. و طراحی کابینت آشپزخانه هایتان را مناسب با دکوراسیون خانه انتخاب کرده و با آن ست بکنید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر شما می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.