تغییر رنگ کابینت هایگلاس
28
ژوئن

جلوگیری از تغییر رنگ کابینت هایگلاس

تغییر رنگ کابینت هایگلاس

 

با سلام خدمت کاربران عزیز سایت آنوبیس امروز درباره تغییر رنگ کابینت هایگلاس برای شما مقاله آماده کرده ایم و می خواهیم نحوه جلوگیری از تغییر رنگ کابینت هایگلاس را برای شما عزیزان توضیح بدهیم امیدوارم تا آخر مقاله با ما همراه باشید.

تغییر رنگ کابینت هایگلاس به رنگ زرد یکی از موارد مهمی است که ممکن است برای شما دردسر درست بکند. این تغییر رنگ بیشتر در کابینت های سفید به چشم دیده می شود. این قضیه تا حدودی درست می باشد ولی ما در این مقاله به شما راه حل هایی را پیشنهاد می دهیم تا از تغییر رنگ کابینت هایگلاس جلوگیری بکنید.

چرا کابینت های هایگلاس تغییر رنگ پیدا می کنند؟

در مقالات قبلی در مورد کابینت هایگلاس توضیح دادیم. این کابینت از ام دی اف خام درست می شود و روی آن ها از روکش های پلاستیکی که شبیه شیشه می باشد استفاده می شود ولی چون جنس این روکش ها از پلاستیک می باشد به مرور زمان دچار تغییر رنگ می شوند.

رنگ این کابینت ها مخصوصا رنگ سفید چون در فضای باز آشپزخانه قرار دارند و در برابر نور خورشید و هوا و … هستند به مرور زمان دچار تغییر رنگ می شوند و رنگشان کمی زرد مانند می شود.

جلوگیری از تغییر رنگ کابینت ها

گرما و حرارت

یکی از دلایل زرد شدن کابینت ها گرما می باشد. بنابرین کابینت هایی که در اطراف فر و گاز هستند بیشتر دچار تغییر رنگ می شوند. پیشنهاد دکوراسیون داخلی آنوبیس برای شما این هست که رنگ کابینت های اطراف گاز را از رنگ های تیره استفاده بکنید و چون امروزه استفاده از دو رنگ در طراحی کابینت مد می باشد بنابرین شما مشکلی از این بابت نخواهید داشت.

جلوگیری از تابش نور خورشید

تابش مستقیم نور خورشید به کابینت ها بعد از مدتی دچار تغییر رنگ می شود. بنابرین پیشنهاد ما به شما عزیزان این می باشد که تا حد امکان از پرده ها استفاده بکنید تا از تابش مستقیم این نور جلوگیری بکنید.

تمیزکاری کابینت هایگلاس

اگر غذا و موادی رو کابینت های هایگلاس ریخته بشود به مرور زمان باعث تغییر رنگ این کابینت ها می شود. پیشنهاد ما تمیز کردن کابینت ها مرتب و به موقع می باشد. برای تمیز کردن شما می توانید از سرکه و جوش شیرین استفاده بکنید.

روشن کردن هود

هنگامی آشپزی کردن شما باید هود را روشن بکنید چون این کار باعث می شود تا از پخش شدن گرمای اجاق گاز یا ذرات غذا روی کابینت جلوگیری بشود. پس تا حد امکان از هود های قوی و خوب استفاده بکنید.

استفاده از کابینت های با کیفیت

دوستان عزیز کابینت های هایگلاس دارای کیفیت پایین و بالا تولید می شوند که در اجناس کیفیت پایین از مواد بی کیفیت استفاده می شود بنابرین شما سعی کنید همیشه از شرکت های معتبر کابینت های خود را خریداری بکنید تا اجناس بی کیفیت را برای شما نفروشند.

پاک کردن کابینت های زرد شده

دوستان برای پاک کردن کابینت هایی که زرد شده اند پیشنهاد ما این است که از محلول جوش شیرین و سرکه استفاده بکنید. این دو محلول را با آب ولرم قاطی کرده و با دستمال نرم کابینت های هایگلاس را پاک بکنید تا مشکلی بابت خط و خش ایجاد نشود.

نتیجه گیری

دوستان در این مقاله علت تغییر رنگ کابینت هایگلاس را برای شما توضیح دادیم و نحوه جلوگیری از تغییر رنگ کابینت هایگلاس را هم بیان کردیم که امیدوارم با خواندن این مقاله لذت برده باشید. جهت دریافت راهنمایی و اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

تماس با ما