23
ژانویه

کابینت مدرن

کابینت مدرن

یکی از اجزای مهم آشپز خانه کابینت آن است. زیرا کابینت علاوه بر کاربردی که در نگهداری و انسجام وسایل آشپزخانه مانند ظروف دارد، تاثیر بسزاسی بر زیبایی آن نیز دارد. به طور کلی دو سبک کابینت داریم یکی سبک مدرن و دیگری سبک کلاسیک که هر کدام دارای انواع مختلفی هستند و وِیژگی های خاص خود را دارند. اکثر افرادی که سبک طراحی خانه آنها به روز و مدرن است. از کابینت مدرن برای آشپز خانه خود نیز استفاده می کنند تا بر هارمونی وزیبایی منزل خود بیافرایند. البته گاهی بعضی افراد نیز ترکیب سبک مدرن و کلاسیک را برای منازل خود ترجیح میدهند. در کابینت مدرن معمولا سادگی حرف اول را میزند و تزییناتی در ان بکار نرفته است. سادگی ، براق بودن، شکل های هندسی و زاویه دار از ویژگی های برجسته این نوع کابینت است.

کابینت مدرن
کابینت مدرن

مقایسه کابینت مدرن و کلاسیک

کابینت مدرن بر خلاف کابینت کلاسیک از سادگی بیشتری برخوردار است. این کابینت ها کوچتر از نوع کلاسیک هستند و در مواد آنها نه فقط از چوب بلکه از انواع مختلف مواد مانند لمینت ، شیشه، فلزو پلاستیک نیز استفاده شده است. تنوع مواد بکار رفته و استفاده از روکش های متنوع  باعث دست یابی به طرح های منحصر بفرد متناسب با هر نوع سلیقه ای شده است. استفاده از کشو و درب های شیشه ای بجای درب های چوبی بزرگ قدیمی، تاثیر بسزایی بر زیبایی و کاهش هزینه آنها داشته است.  امروزه برای اکثر منازل نوساز از این نوع کابینت ها استفاده می شود و طراحان  نه فقط برای آشپز خانه بلکه برای قسمت های مختلف منزل از تکنولوژی روز برای ایجاد فضایی مدرن استفاده می کنند.

کابینت مدرن
کابینت مدرن

انواع کابینت مدرن

کابینت مدرن در انواع گوناگونی متناسب با هر نوع سلیقه ای وجود دارد. که به معرفی انها می پردازیم:

کابینت مدرن
کابینت مدرن

کابینت مدرن سفید

یکی از پر طرفدار ترین نوع کابینت های مدرن، کابینت سفید است. این کابینت از مهمترین ویژگی مدرنیته یعنی سادگی برخوردار است. رنگ سفید در بزرگتر و دلبازتر  به نظر رسیدن فضا، پاکیزگی و مدرنیته شدن منازل تاثیر دارد. از دیگر ویژگی های رنگ سفید این است که میت وانید هرررنگی را با آن ست کنید  و دستتان برای انتخاب دیگر اجزای آشپزخانه باز است.  کابینت مدرن سفید نسبت به دیگر کابینت ها بیشتر باعث بروز شدن فضای آشپز خانه می شود. این رنگ باعث می شود آشپز خانه شما مرتب تر به نظر برسد و گزینه مناسبی برای آشپزخانه های کوچک است.

کابینت مدرن
کابینت مدرن

کابینت مدرن بدون دستگیره

کابینت بدون دستگیره جزوه کابینت های مدرن است که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. تاثیر این نوع کابینت در سادگی فضا انکار ناپدیر است. روش باز و بسته کردن درب این کابینت ها بسیار راحت و با استفاده از مگنت و آهنربا انجام می شود. استفاده از مگنت مرغوب می تواند مدت های زیادی کاربرد داشته باشد. اگر به ظاهر کابینت مدرن بدون دستگیره توجه نمایید می بینید در روی آن هیچ چیزی به جز درز هاو شکاف ها دیده نمی شود. و همین امر باعث سادگی بیشتر آنها شده است. البته در بعضی از این نوع کابینت ها بجای مگنت از دستگیره پنهان استفاده شده است که آنها نیز جزو کابینت های بدون دستگیره محسوب می شوند. انتخاب کابینت بدون دستگیره باعث بزرگتر به نظر رسیدن آشپزخانه می شود.

کابینت مدرن هایگلاس

از ویژگی های این نوع کابینت براق بودن آن است. که باعث بازتاب نور بیشتر و درنتیجه پرنور و بزرگتر شدن آشپزخانه خواهد شد. این کابینت ها با درخشندگی که دارند زیبایی خاصی به فضای اشپزخانه میدهند. البته کابینت های ام دی اف براق نیز وجود دارد که همانند کابینت هایگلاس هستند. به طور کلی این نوع کابینت مدرن در کنار زیبایی از دوام و کیفیت خوبی برخوردار است و با قیمت مناسبی که دارد مورد توجه افراد بسیاری قرار گرفته است.

کابینت مدرن
کابینت مدرن

کابینت مدرن مات

افرادی که تمایل به استفاده از سبک مدرن دارند ولی در عین حال نوع براق آن را نمی پسندند . کابینت مدرن مات را انتخاب می کنند. این نوع کابینت با ترکیبی از سبک مدرن و کلاسیک ظاهر متفاوتی به آشپز خانه میبخشد و زیبایی و جذابیت خاص خود را دارد. کابینت های مدرن مات ضد لک می تواند انتخاب مناسبی باشد.

کابینت مدرن رنگی

درست است که اکثر افراد رنگ سفید را برای کابینت مدرن انتخاب میکنند. اما نوع رنگی آن نیز زیبایی منحصر به خود را دارد. برای حفظ سادگی کابینت های مدرن رنگی، معمولا سعی می شود از رنگ های سرد استفاده شود مانند کرم، لیمویی کمرنگ، سبز روشن و…گاهی نیز از ترکیب دو رنک در کابینت مدرن استفاده می شود که میتوان با توجه به رنگ بندی دکور منزل آن را انتخاب کرد.

کابینت مدرن طرح چوب

کابینت های چوبی اغلب جزو دسته کابینت های کلاسیک هستند. اما کابینت های مدرن هم نوع چوبی دارند که تفاوتشا با کابینت کلاسیک طراحی ساده آن است. البته به علت قیمت بالای چوب ، این مدل کابینت ها معمولا گران هستند و متناسب با بودجه افراد نخواهند بود . در همین راستا کابینت های مدرن طرح چوب به وجود امده اند، تا سلیقه افرادی که علاقه بسیاری به طرح های چوبی دارند را با هزینه کمتر برطرف نماید. کابینت های مدرن چوبی و طرح چوب زیبایی دلشینی به آشپز خانه میدهد و به صمیمیت  وقار آن می افزاید.

 کابینت مدرن یکپارچه

نوع دیگری از کابینت مدرن وجود دارد که طراحی آن به گونه ای است که تا سقف امتداد یافته اند و علاوه بر افزایش سادگی و زیبایی فضای بیشتر را در اختیار شما قرار میدهند. این کابینت ها برای افرادی که نیاز به فضای بیشتری برای قرار دادن وسایل آشپزخانه دارند بسیار مناسب است. همچنین میتوان فقط قسمتی از کابینت نه به صورت یکپارچه در نظر گرفت.

سخن پایانی

انتخاب طرح و مدل کابینت آشپز خانه تاثیر بسزایی بر زیبایی دکوراسیون آشپز خانه و منزل شما دارد . امروزه اکثر اشپز خانه ها اپن و در دید افراد  قرار دارند و در نتیجه انتخاب یک طراحی زیبا و جذاب برای آشپز خانه از اهمیت بالایی برخوردار است. استفاده از وسایل مدرن در آشپز خانه زمانی زیبایی خود را نشان میدهد که دیگر اجزای نیز از سبکی مدرن و امروزی تبعیت کند. پس برای ایجاد هماهنگی میان اجزای اشپزخانه انتخاب طرحی مناسب اهمیت دارد.