کدام کابینت ها بادوام هستند؟
09
ژانویه

عمر و دوام کابینت ها

کدام کابینت ها بادوام هستند؟

با سلام و درود خدمت کاربران سایت آنوبیس ، در این مقاله درباره اینکه کدام کابینت ها بادوام هستند صحبت می کنیم همچنین در این مقاله درمورد طول عمر کابینت ها و مقاومت کابینت ها به شما عزیزان توضیح خواهیم داد امیدواریم تا انتها با همراه باشید و از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

کدام کابینت ها بادوام هستند؟
کدام کابینت ها بادوام هستند؟

ابتدا باید بدانیم که نگهداری از کابینت و شرایط آب و هوایی و موارد بسیاری در طول عمر کابینت ها بسیار تاثیر گذار می باشد. به طور یقین نمی توان گفت که کدام کابینت ها بادوام تر هستند ولی تا حدی ما در این مقاله طول عمر کابینت ها را ارزیابی خواهیم کرد.

دوام و عمر کابینت ممبران

جنس این کابینت ها همان ام دی اف می باشد که ابتدا طرح های مختلف روی این کابینت ها طراحی می شود و بعد از آن یک ورق pvc  روی این کابینت ها قرار می گیرد. به همین دلیل کابینت ممبران کاملا ضد آب می باشد و این ورق pvc باعث جلوگیری از نفوذ آب به این کابینت ها می شود.

برای اینکه روی کابینت ممبران روکش pvc قرار می گیرد بنابرین ممکن است به مرور زمان این روکش ها رنگشان را از دست بدهند. و چون از لبه های چسبان برای این کابینت ها استفاده نمی شود ممکن است با گذشت زمان لبه های این کابینت دجار فرسودگی بشود. همچنین کابینت ممبران نسبت به الکل حساس می باشد و در استفاده از این کابینت ها باید دقت لازم را داشته باشیم و این کابینت ها را با الکل و سایر مواد پاک نکنیم.

عمر کابینت ممبران
عمر کابینت ممبران

دوام و عمر کابینت هایگلاس

این کابینت ها نیز از جنس ام دی اف می باشد که روی آن ها یک ورق پلاستیکی گلاسی استفاده می شود که باعث براق بودن و زیبایی این کابینت ها می شود. این کابینت ها با استفاده از تکنولوژی های به روز تولید می شود. همچنین این ورق ها  هایگلاس دارای مقاومت بیشتری هستند و در برابر خط و خش و موارد دیگر بسیار مقاوم تر هستند.

این کابینت ها در برابر مواد شوینده دارای استحکام بیشتری می باشد و کابینت هایگلاس در زمان طولانی کیفیت خود را از دست نمی دهند.

قیمت این کابینت ها نسبت به کابینت های دیگر گران تر می باشد اما از لحاظ کیفیت مقاومت بیشتری دارند.

عمر کابینت هایگلاس
عمر کابینت هایگلاس

دوام و عمر کابینت چوبی

این کابینت ها از جنس چوب هستند که در نوع اول این کابینت ها هم روکش و هم مغز داخلی این کابینت ها از چوب خالص می باشد و در نوع دیگر مغزی این کابینت ها از ام دی اف می باشد و تنها روکش آن ها از چوب طبیعی می باشد.

کابینت های چوبی مخصوصا کابینت هایی که تماما چوب هستند از مقاومت بسیار زیادی برخوردار هستند و نسبت به چوب هایی که استفاده می شود از لحاظ مقاومت تفاوت هایی دارند. این کابینت ها نسبت به سایر کابینت ها از مقاومت بسیاری برخوردار است ولی از لحاظ هزینه نسبتا گران می باشد. همچنین چون جنس این کابینت ها چوب خالص می باشد در برابر رطوبت و بسیاری موارد دیگر ممکن است آسیب پذیر باشند و باید در مقابل رطوبت و آب حساسیت به خرج داد.

عمر کابینت چوبی
عمر کابینت چوبی

دوام و عمر کابینت pvc

این کابینت ها همانطور که از اسمشان پیداست کاملا از pvc تولید می شوند اما این کابینت ها نسبت به سایر کابینت ها در تنوع محدود می باشد. کابینت های pvc دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر آب و رطوبت دارند و از اون رو می توان از این کابینت ها در مناطق مرطوب یا جاهایی که زیاد با آب سرکار دارند استفاده کرد.

همچنین در برابر حرارت و گرما نیز این کابینت ها نسبت به سایر کابینت ها مقاوم تر هستند. حتی این کابینت ها در برابر اجسام نوک تیز ضد خش می باشند و آسیب کم تری به این کابینت ها وارد می شود.

عمر کابینت pvc
عمر کابینت pvc

دوستان عزیز در این مقاله تا حدودی در مورد عمر تمامی کابینت ها و اینکه کدام کابینت ها بادوام تر هستند با شما عزیزان صحبت کردیم امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد و از خواندن این مقاله لذت برده باشید. همچنین نظرات و پیشنهادات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.