کاغد دیواری یا رنگ برای خانه ما مناسب است
29
ژانویه

کاغد دیواری یا رنگ برای خانه ما مناسب است

کاغد دیواری یا رنگ برای خانه ما مناسب است

 

با سلام و درود خدمت کاربران عزیز سایت آنوبیس ، امروز در این مقاله می خواهیم در مورد کاغذ دیواری و رنگ با شما صحبت بکنیم و توضیح دهیم که کاغد دیواری یا رنگ برای خانه ما مناسب است. بعد از خواندن این مقاله شما می توانید در انتخاب کاغذ دیواری یا رنگ بهترین انتخاب را داشته باشید. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

کاغد دیواری یا رنگ برای خانه ما مناسب است
کاغد دیواری یا رنگ برای خانه ما مناسب است

انتخاب کاغذ دیواری یا رنگ یکی از سوال هایی هست که خیلی از افراد در آن دچار تردید می شوند و نمی دانند که کدام یک را برای خانه هایشان انتخاب بکنند. قبلا به دلیل تنوع کم کاغذ دیواری ها افراد رنگ را به آن ترجیح می دانند اما امروزه تنوع های بسیاری از کاغذ دیواری را پیدا کرد. ما در این مطلب سعی می کنیم در مورد هریک از این ها صحبت بکنیم و مزایا و معایب هرکدام را توضیح بدهیم تا شما بتوانید راحت تر یکی را انتخاب بکیند.

 

کاغذ دیواری یا رنگ برای خانه های کوچک

کاغد دیواری همیشه نور را به خود جذب می کنند در حالی که رنگ ها نسبت به سطح شفافی که دارند باعث می شوند نور انعکاس پیدا کرده و خانه هایتان پرنورتر دیده بشود که این امر باعث می شود خانه شما بزرگ تر دیده بشود. برای همین بهتر است اگر خانه شما کوچک است از رنگ استفاده بکنید. همچنین رنگ ها از لحاظ دکوراسیونی برای خانه های کوچک تر مناسب تر هسند.

کاغذ دیواری یا رنگ برای خانه های کوچک
کاغذ دیواری یا رنگ برای خانه های کوچک

مزایا و معایب رنگ یا کاغذ دیواری

1- زمان مورد نیاز برای نصب

اولین مودی که باهاش مواجه می شویم زمان مورد نیاز برای نصب کاغذ دیواری یا رنگ می باشد. مسلما رنگ آمیزی خانه نیاز به زمان زیادی نسبت به کاغذ دیواری دارد. همچنین موقع رنگ آمیزی باید وسایل خانه را جمع آوری بکنید و مدت زمان زیادی را صبر بکنید تا رنگ خشک بشود و بوی آن از بین برود که در کاغد دیواری برعکس این می باشد.

2- قابل شستن

قبلا رنگ ها قابل شستشو بودند ولی کاغد دیواری را نمیتوانستیم بشوریم ولی امروزه کاغد دیواری ها نیز ضد آب می باشند و می توان به راحتی هم آن ها را مثل رنگ ها شستشو داد. و این ویژگی در هردوی آن ها قابل اجرا می باشد.

3- هزینه نصب

انواع رنگ و یا کاغد دیواری با قیمت های مختلف در بازار وجود دارد که شما می توانید از آن ها استفاده بکنید اما مسئله مهم این می باشد که هزینه رنگ آمیزی خانه نسبت به کاغد دیواری پایین می باشد و شما در نصب کاغذ دیواری نیاز به افراد متخصص دارید که این باعث بالا رفتن هزینه می شود.

4- تنوع زیاد

کاغد دیواری ها نسبت به رنگ ها از تنوع بسیار زیادی برخوردار هستند و شما می توانید بسته به دکوراسیون خانه هایتان از انواع مدل کاغد دیواری استفاده بکنید. حتی شما می توانید از ترکیب چند کاغد دیواری نیز استفاده بکنید.

5- دوام و عمر 

عمر و دوام کاغد دیواری ها نسبت به رنگ ها بیشتر می باشد و شما اگر مرتب کاغذ دیواری خود را تمیز نگه دارید و در حفظ و نگهداری آن کوشا باشید مسلما این کاغد دیواری می تواند دوام زیادی را داشته باشد.

6- تغییر در آینده

مسلما تغییر دکوراسیون رنگ ساده تر از کاغد دیواری می باشد و شما به راحتی می توانید بعدها از رنگ های دیگر استفاده بکیند و رنگ خانه هایتان را عوض بکتید اما در کاغد دیواری این امر کمی دشوار می باشد.

مزایا یا معایب کاغد دیواری و رنگ
مزایا یا معایب کاغد دیواری و رنگ

در انتها برای خانه هایمان رنگ یا کاغد دیواری را انتخاب بکنیم؟

با توجه به اینکه شما در آن خانه زندگی خواهید کرد بنابرین شما باید شخصا در انتخاب آن تصمیم بگیرید و با توجه به مواردی که در بالا به آن ها اشاره کردیم مسائل را بررسی کرده و بهترین تصمیم را بگیرید. همچنین اگر شما نمی توانید بین این دو تا یکی را انتخاب بکتید می توانید از ترکیب هردوی آن ها استفاده بکنید یعنی قسمت هایی از خانه را رنک آمیزی و قسمتی دیگر را کاغذ دیواری بکنید.

کاغذ دیواری یا رنگ
کاغذ دیواری یا رنگ

دوستان عزیز در این مقاله در مورد اینکه کاغد دیواری یا رنگ برای خانه ما مناسب است توضیحاتی دادیم امیدواریم این توضیحات بتواند شما را در انتخاب رنگ یا کاغد دیواری کمک کرده باشد.همچنین خوشحال می شویم با ارسال نظرات و پیشنهادات خود در کامنت ها ما را در ارائه خدمات هرچه بهتر یاری بکنید.